لیزر مونالیزا تاچ

درمان عوارض یائسگی با لیزر

اثرات لیزر CO2 فراکشنال در درمان سندروم های بعد از یائسگی

سلامت جسمی و جنسی خانم ها بعد از یائسگی دستخوش تغییراتی می شود. یکی از علائم و نشانه های یائسگی، کاهش سطح هورمون استروژن می باشد، که باعث می شود دیواره اپی تلیالی واژن نازک تر شود، تولید کلاژن در این ناحیه کاهش می یابد و واژن خاصیت الاستیسیته خود را از دست می دهد. در چنین حالتی، احتمال بروز علائمی مانند خشکی، سوزش، خارش، ترشحات غیر طبیعی و درد هنگام مقاربت افزایش می یابد.

بسیاری از خانم ها با علائمی چون خشکی، سوزش و ترشحات غیر طبیعی از واژن به دکتر  متخصص زنان مراجعه می نمایند. این علائم بیشتر در خانم های بالای ۵۰ سال که به سن یائسگی نزدیک شده اند، بروز می کند. از جمله راه ای درمانی عوارض یائسگی استفاده از لیزر CO2 فراکشنال در درمان سندروم های بعد از یائسگی می باشد.  خانم  دکتر مهزاد هلاوی در این خصوص توضیحاتی را در این مقاله ارائه داده اند. همچنین می توانید برای دریافت مشاروه و راهنمای از ایشان می توانید با شماره ۳۱ ۲۱ ۷۴ ۴۴ – ۰۲۱ تماس حاصل فرمایید. همچین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

درمان عوارض یائسگی با لیزر

 عوارض یائسگی

با کاهش تولید استروژن و بروز علائم و مشکلات گفته شده، میل جنسی حین مقاربت کاهش می یابد، و خانم ها اعتماد به نفس خود را از دست می دهند و حتی می تواند منجر به افسردگی نیز شود.

درمان عوارض یائسگی با دارو 

امروزه جهت رفع این مشکل، هورمون درمانی با استروژن، و یا استروژن- پروژسترون انجام می شود که می تواند در افزایش رطوبت و کاهش درد حین رابطه جنسی موثر باشد. اما این روش معمولا با موارد منع مصرف همراه است و در برخی خانم ها شاهد افتادگی هایی بعد از هورمون درمانی خواهیم بود.

درمان عوارض یائسگی با لیزر

لیزر CO2 فراکشنال، از جمله روش های درمانی است که باعث ضخیم تر شدن دیواره اپی تلیومی، افزایش لاکتوباسیل ها و کاهش PH واژن می شود، در نتیجه در درمان خشکی واژن، و رفع علائم مربوط به یائسگی بسیار موثر می باشد. این تغییرات، دو تا چهار ماه بعد از درمان، مشهود می باشد.

رفع علائم مربوط به افتادگی های ناحیه تناسلی، رفع اختلالات عملکردی مثانه، و رفع بی اختیاری ادراری استرسی، از مزایای استفاده از لیزر CO2 فراکشنال می باشد.

جهت بررسی نتایج، این شیوه درمانی در فواصل ۶ هفته ای و یا بیشتر، انجام شد. بیماران ۱۲ ماه بعد از اولین جلسه درمانی، معاینه شدند و از بیماران خواسته شد به مدت ۵ روز از رابطه جنسی و یا استحمام خودداری کنند.

نتیجه گیری

لیزر CO2 فراکشنال، روشی ایمن، موثر و غیر تهاجمی در رفع علائم بعد از یائسگی، خشکی واژن، بهبود عملکرد جنسی و یا درمان افتادگی ها می باشد، به خصوص در خانم هایی که روش هورمون درمانی با موفقیت انجام نشده است.

عوارض جانبی مانند عفونت و ترشح غیر طبیعی در این روش به ندرت دیده می شود.

عمل ترمیم واژن با لیزر MonaLisa Touch

دستگاه تناسلی نیز همانند سایر قسمت های بدن، تحت تاثیر اثرات افزایش سن قرار می گیرد، به خصوص در دوران یائسگی، زیرا که با رسیدن به سن یائسگی، تولید هورمون استروژن کمتر از قبل خواهد شد. در این دوران، بسیاری  از زنان با علائمی هم چون خشکی و آتروفی واژن و یا بی اختیاری ادرار مواجه می شوند.

استفاده از لیزر امروزه در برطرف کردن بسیاری از بیماری ها و یا عوارض آن ها تاثیر گذار است. همچنین در خصوص بیماری های واژینال زنان به متخصصان زنان کمک  شایانی نموده است. از جمله کاربرد های لیزر مونالیزا عمل ترمیم واژن است که بسیار مورد توجه و اهمیت قرار گرفته است. خانم  دکتر مهزاد هلاوی در این خصوص توضیحاتی را در این مقاله ارائه داده اند. همچنین می توانید برای دریافت مشاروه و راهنمای از ایشان می توانید با شماره ۳۱ ۲۱ ۷۴ ۴۴ – ۰۲۱ تماس حاصل فرمایید. همچین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

با توجه به عملکرد خوب D- Plus، لیزر مونالیزا یکی از موثرترین روش ها در درمان مشکلات مربوط به واژن می باشد. قطر دیواره واژن به طور طبیعی و در پی صدمات ناشی از زایمان و یا حتی اثرات افزایش سن، پهن و گشاد می شود.

 

عمل ترمیم واژن با لیزر

 

در این روش و با استفاده از سیستم اسکن HiScan V2LR، لیزر مستقیما به دیواره واژن تابیده می شود، تغییر شکل این ناحیه، تحریک کلاژن سازی و تولید مجدد بافت، از جمله نتایج این روش خواهد بود.

ثابت شده است که لیزر مونالیزا، در درمان و رفع علائم یائسگی در زنان، مانند بی اختیاری ادرار نیز بسیار موثر عمل کرده است. با رفع چنین علائمی، کیفیت زندگی فرد چه از لحاظ فیزیکی وچه از لحاظ روانی، نیز به طرز چشمگیری بهبود می یابد.

برخی کاربردهای لیزر MonaLisa Touch

عبارت است از:

 • رفع شلی واژن
 • بهبود و اصلاح هر گونه تغییر در ظاهر دستگاه تناسلی. این تغییرات می تواند به دلیل عوامل وراثتی، بارداری و یا افزایش سن ایجاد شود.
 • درمان بی اختیاری ادرار
 • درمان خشکی واژن بعد از یائسگی
 • تنگ کردن واژن
 • سفید کردن واژن
 • جراحی زیبایی واژن
 • لابیاپلاستی

مزایای لیزر Monalisa Touch

 • ایمنی: درمان نقطه ای (DOT Therapy)، روشی است که در آن، انرژی لیزر به تمامی نقاط دیواره واژن منتقل نمی شود، بلکه در نقاطی در حدود ۲۰۰ میکرون، پخش می شود. تنها قسمتی از بافت واژن با لیزر تحت درمان قرار می گیرد.
 • کمترین میزان تهاجم:  ساختار ویژه D- plus امکان نفوذ دقیق و مناسب انرژی لیزر CO2 به بافت های همبندی را فراهم می کند. در چنین حالتی، انرژی به اپی تلیوم منتقل شده و روند فعال سازی، بدون آسیب به بافت ها و ارگان های اطراف، ایجاد می شود.
 • فاقد درد: درمان با لیزر Monalisa Touch در ناحیه واژن، کاملا بدون درد می باشد. این روش تنها در حدود چند دقیقه طول می کشد و با تحریکات عمقی همراه می باشد.
 • منحصر به فرد بودن. لیزر Monalisa Touch، یکی از اولین روش ها در درمان آتروفی و خشکی واژن بوده است.
 • اثر بخشی: اثر بخشی لیزر Monalisa Touch بسیار بالا است. در این روش، با توجه به طول موج خاص CO2، ساختار D-Pluse و قدرت مناسب، امکان ترمیم بافت واژن وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + شانزده =