روش های جراحی لابیاپلاستی

روش های لابیاپلاستی

ترمیم لابیاپلاستی به چند طریق امکان پذیر است، به طور معمول لابیاپلاستی به دو روش جراحی و لیزر قابل انجام است. معمولا لابیاپلاستی به دو روش بیهوشی و بی حسی موضعی صورت می گیرد، لازم است بدانید که انتخاب نوع روش جراحی بسته به شرایط بیمار و صلاحدید پزشک تعیین می شود و نتایج زیبایی در هر دو روش جراحی و لیزر موفقیت آمیز بوده است.

جراحی لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی در بیمارستان و تحت بیهوشی کامل و یا بیحسی موضعی انجام می گیرد. طی انجام جراحی بیمار به هیچ عنوان احساس درد نخواهد داشت . در روش جراحی لابیاپلاستی تعداد بخیه ها به نسبت لابیاپلاستی با لیزر بیشتر بوده، اما در این روش بخیه ها بر روی قسمت داخلی لبه ها زده می شود، که قابل مشاهده نخواهد بود.

به طور معمول جراحی لابیاپلاستی به صورت سرپایی صورت می گیرد و بیمار پس از چند ساعت می تواند از بیمارستان ترخیص شود.

لابیاپلاستی با لیزر

قبل از لابیاپلاستی با لیزر نیازی به انجام مشاوره های پزشکی نیست. انجام لابیاپلاستی با لیزر تنها از طریق بی حسی موضعی با استفاده از پماد و تزریق وریدی صورت می گیرد. یک نکته قابل توجه این است که این روش زیبایی به افرادی که بسیار مضطرب هستند توصیه نمی شود، زیرا احتمال دارد که فرد در حین لیزر کمی آزرده خاطر شود.

لابیاپلاستی با لیزر یک روش زیبایی زنان کاملا مناسب است اما انتخاب بیمار می بایست با تشخیص و صلاحدید متخصص زنان و زایمان انجام شود.

به طور معمول لابیاپلاستی با لیزر نیازی به بخیه ندارد، ولی اگر در مواقعی نیاز به بخیه وجود داشته باشد، چند بخیه کوچک بر روی لبه های ناحیه تناسلی زده می شود که قابل مشاهده خواهد بود. لازم به ذکر است، بخیه ها در هر دو روش جراحی لابیاپلاستی پس از یک هفته جذب می شود و بعد از این مدت بخیه ها می افتد و به هیچ عنوان مشکل و ناراحتی برای بیمار به وجود نخواهد آورد.

مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی

در هر دو روش لابیاپلاستی رعایت برخی توصیه های جراح زیبایی زنان یک امر ضروری است و بیمار بایستی به این توصیه ها گوش فرادهد. در ادامه به نکات و توصیه های لازم پس از جراحی می پردازیم.

برقراری رابطه جنسی

بیمار می بایست پس از عمل از انجام برخی فعالیت ها اجتناب ورزد، به هیچ عنوان تماس جنسی نداشته باشد و از برقراری رابطه جنسی به مدت شش هفته بپرهیزد، زیرا این ناحیه ظریف است و ممکن است موجب باز شدن بخیه ها و خونریزی شود.

انجام فعالیت های ورزشی و غیر ورزشی

انجام فعالیت های سنگین ورزشی و غیر ورزشی پس از لابیاپلاستی به مدت شش هفته ممنوع می باشد.

همچنین انجام فعالیت های همچون؛ دوچرخه سواری، موتور سواری، انجام فعالیت های سنگین و استعمال دخانیات همچون سیگار کشیدن می بایست به مدت شش هفته ممنوع می باشد.

استراحت

بیمار بایستی پس از این جراحی به مدت یک هفته تا ده روز استراحت نمایید. در صورتی که فرد شاغل است، از ایستادن های طولانی مدت بپرهیزد، زیرا این امر موجب می شود تا بخیه ها جذب نشود و منجر به تورم در ناحیه بخیه ها شود.

مصرف دارو

استفاده از پمادهای موضعی پس از انجام جراحی به منظور جذب بخیه ها توسط جراح زیبایی زنان تجویز می شود.

بیمارانی که لابیاپلاستی با لیزر انجام می دهند، ممکن است پس از چند روز احساس سوزش داشته باشند که استفاده از پمادهای موضعی و مصرف داروهای مسکن در درمان این عارضه موثر خواهد بود و مشکلی برای بیمار به همراه نخواهد داشت.

تغذیه سالم

تغذیه سالم در روند بهبود درمان بسیار موثر بوده و می تواند موجب بهبود زودتر زخم های جراحی شود، لذا مصرف میوه و سبزیجات تازه را فراموش نکنید تا ناحیه جراحی ترمیم یابد.

رعایت بهداشت

رعایت بهداشت و شست و شو این ناحیه بسیار ضروری است، سعی نمایید پس از شست و شو ناحیه تناسلی را خشک نمایید تا از بروز عفونت های قارچی پیشگیری نمایید.

ناحیه تناسلی یک ناحیه حساس بوده و باید مراقب باشید تا دچار خونریزی و باز شدن بخیه های جراحی نشوید، زیرا این امر می تواند منجر به بروز مشکلاتی برای بیمار شود.

احتمال هماتوم و جمع شدن خون پس از جراحی وجود خواهد داشت به هر حال می تواند مشکلاتی را برای بیمار داشته باشد، اما اگر به توصیه های متخصص زنان و زایمان خود گوش فرا دهید و توصیه های لازم قبل و بعد را انجام دهید، این احتمال را می توانید به صفر برسانید و از نتایج خوب آن بهره مند شوید.

دکتر الهه ثناگو جراح و متخصص زنان و زايمان، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها و جراحی های زیبایی زنان می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین جراح زیبایی زنان در تهران می توانید با شماره ۲۶۳۱۸۹۲۶ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر الهه ثناگو مراجعه نمایید.

آیا انجام جراحی لابیاپلاستی با جراحی های دیگر امکان پذیر است؟

یکی از سوالات شایع در میان زنان این است که آیا امکان انجام جراحی همزمان وجود دارد؟ بایستی گفت امکان انجام لابیاپلاستی به صورت همزمان با دیگر جراحی های زیبایی وجود دارد. گاهی اوقات زمانی که برای انجام لابیاپلاستی و مشاوره به متخصص زنان و زایمان مراجعه می کنید، ممکن است مشکلاتی در ناحیه لابیاهای ماژور وجود داشته باشد و این ناحیه دچار چروک و آتروفی چربی ها شده باشید.

در این مواقع افراد می توانند همزمان با انجام لابیاپلاستی با لیزر، تزریق ژل به لابیاهای ماژور انجام دهند و یا اگر جراحی لابیاپلاستی را انجام می دهند همزمان می توانند به تزریق چربی به لابیا ماژور بپردازند، که از نظر ظاهری ناحیه تناسلی بیمار کاملا بدون مشکل باشد و ظاهری زیبایی پیدا کند.

گاهی اوقات انجام لابیاپلاستی به صورت همزمان با سفید کردن ناحیه تناسلی توصیه می شود. افرادی که لابیاپلاستی با لیزر را در مطب انجام می دهند، می توانند همزمان با انجام لابیاپلاستی به سفید کردن ناحیه تناسلی بپردازند.

تمامی کارهای که می بایست انجام شود، به طور معمول با صلاحدید جراح زیبایی زنان صورت می گیرد. انتخاب تمامی جراحی ها به صورت همزمان و نوع روش آن پس از مشاوره های لازم با توجه به شرایط بیمار انجام می شود.

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

معایب و عوارض جراحی لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یک روش زیبایی بدون عارضه است، اما همانند هر جراحی زیبایی دیگر ممکن است با عوارضی همراه باشد. انجام لابیاپلاستی با هر کدام از روش ها، نیازمند مراقبت ها و رعایت توصیه های پزشکی می باشد. به منظور پیشگیری از بروز عوارض همچون عفونت های پس از جراحی می بایست به توصیه های متخصص زنان و زایمان خود گوش فرادهید.

دوره نقاهت عمل لابیاپلاستی

دوره نقاهت عمل لابیاپلاستی با توجه به روش انجام آن متفاوت می باشد. لازم است بدانید، شکل اصلی لابیاها در مورد جراحی پس از یک ماه و نیم مشخص می شود ولی در مورد لیزر تورم بافت موجب می شود تا مدت زمان بیشتری طول بکشد تا شکل اصلی مشخص شود اما به طور معمول ظاهر ناحیه تناسلی پس از دو تا سه ماه مشخص می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 13 =